דף הבית >  אודות >  חזון

חזון

 

אנו מאמינים במקצועיות טיפולית, במצוינות בשירות ושואפים להיות בית חם ותומך לילדים המתמודדים עם קשיי למידה ולמשפחותיהם. אנחנו מאמינים שלקות אינה מכשול אלא אתגר. כדי להתמודד עם אתגר זה הילד זקוק להכרה ביכולותיו, הבנה לקשייו ומתן כלים להתמודדות איתם, בין אם מדובר בקשיים לימודיים או אם מדובר בקשיים עם בני גילו במיומנויות חברתיות. עוד זקוק הילד לסביבה תומכת ובראשה תמיכה מהמשפחה ומהמחנכים.
המרכז נענה לכל הבאים בשעריו ומעניק הזדמנות לכל ילד: יהודים וערבים,דתיים וחילוניים, בני עולים וותיקים, תוך מתן העדפה לילדים ממשפחות הנמצאות במצוקה כלכלית וחברתית.


חשיבות מיוחדת יש לאיתור הילדים בעלי לקויות הלמידה באוכלוסיות חלשות שאין להן נגישות לשירותים פרטיים. מחקרים עדכניים יוצרים קשר בין לקות למידה ובין נשירה ממערכת החינוך, ומשם קצרה הדרך להידרדרות לשולי החברה. ילד מטופל בזמן יעבור ממצב של תסכול וקשיים חברתיים למצב של תחושת יכולת, הישגים לימודיים משופרים ושילוב חברתי. השקעה מעטה יחסית בתלמיד המטופל במרכז חוסכת משאבים ציבוריים רבים בהמשך הדרך.
השקעה בילדים בעלי לקויות למידה ממשפחות הנמצאות במצוקה כלכלית וחברתית תאפשר להם לפרוץ את מעגל העוני ולגדול להיות חברים תורמים לחברה. התמיכה בילדים תיצור שינוי משמעותי לטובה בחייהם ובחיי משפחתם ותקדם בניית אוכלוסיה איכותית ומתפקדת בעיר.


אנחנו מציבים במרכז העשייה החינוכית את האדם השלם, הילד על כישוריו,משפחתו והגן או בית-הספר שבו הוא לומד. במרכז ימצא הילד סביבה בטוחה ומוגנת לצמיחה,לביטוי עצמי ולגילוי חוזקותיו.
 
המרכז דואג להתעדכן באופן תדיר במחקרים, בשיטות לימוד ובמיטב הידע המקצועי הקיים על מנת לתת לילדים מענה מיטבי לצרכיהם.