שאלונים - סופי.jpg
 

דף הבית >  מרכז יעוץ וטיפול

מרכז יעוץ וטיפול

 

מרכז ייעוץ וטיפול

במרכז לקידום למידה חיפה פועל מרכז ייעוץ וטיפול המשרת את המשפחה כולה ומציע תמיכה, כלים וליווי במסגרת קבוצתית וכלים להתמודדות הורית, בכל שלב של ההורות.

 

קבוצת אימהות- עם התינוק החדש נולדת גם אם טרייה. התפקיד החדש והמרגש טומן בחובו לא מעט קשיים וחששות המשותפים לכולנו. המציאות כפי שהכרנו אותה עד כה משתנה ללא היכר- הזוגיות, המרחב האישי הספונטניות, סדרי העדיפויות... ומעל לכל מרחפת השאלה: האם אני אמא מספיק טובה?

הינך מוזמנת לפנות זמן לעצמך ולהתחבט בנושאים אלה ואחרים (כגון:הנקה, גמילה, שינה, גבולות, התפתחות תקינה, אימהות וקריירה ועוד) במסגרת קבוצתית תומכת ומכילה.

 

קבוצת אימהות לתאומים- פתאום מגיחים לעולם שני קטנטנים יחד ואת רק אחת...מה עושים???

איך מתארגנים לקראת לידה של תאומים, איך מתמודדים עם גידול השניים- חלוקת הקשב ותשומת הלב, הדאגה שכל אחד ימצא את מקומו במרקם המשפחתי העדין שנוצר, גבולות בשניים וכמובן רגשות האשם..

מחשבות ותהיות כפולות ומכופלות ידונו בקבוצת אימהות לתאומים.

**הקבוצה בהדרכת מטפלות רגשיות, אימהות לתאומים בעצמן.

 

קבוצת הורים- לכל ההורים הצעירים והותיקים, המצויים בקשיים לנוכח התפקיד הראשי שאיש לא הכין אותנו אליו:ההורות! המחשבות, הדאגות, ההתחבטויות האין סופיות- האם הילד שלי מתפתח נכון, איך לגרום לו להירדם לבד במיטתו ולהישאר שם כל הלילה, מתי לגמול את הילד ואיך, תהליך בחירת פעוטון/גן, איך מציבים גבולות מבלי לאבד את האהבה של הילד שלי ועוד.

בקבוצת ההורים תיווכחו לדעת שאתם לא לבד וכי השגרה שאולי הפכה מתישה עבורכם ועבור ילדכם יכולה להשתנות.

 

הדרכת הורים לילדים בגיל הרך- לעיתים אנו חווים קשיים בדיאלוג מול הילד שלנו, אנו לא מצליחים להבין אותו והוא לא מצליח להבין אותנו, אנו רוצים למתוח גבול אבל לא יודעים איך לעשות זאת או לא מצליחים להיות עקביים בכך, לא מבינים התנהגויות מסוימות שהילד אימץ פתאום, האווירה בבית הפכה לא נעימה ועוד.

לכל ההורים שקשה להם לעיתים קרובות או רחוקות אל מול ילדיהם הגדלים והולכים, המתמודדים עם שאלות וקשיים בנושאי התפתחות, גבולות, חינוך, ולא מוצאים את הפתרונות הנכונים עבורם- פגישות ספורות (לעיתים גם חד פעמיות) יכולות לשפוך אור על הבעיות היומיומיות ולעזור לכם לשקם את הסמכות ההורית ולהתמודד עם האתגרים הכרוכים בגידול הילדים בצורה טובה יותר. זכרו:לעיתים שינוי קטן בתגובות שלנו אל ילדינו יכול לחולל פלאים.

**קיימת אפשרות לפגישות ייעוץ חד פעמיות בכל אחד מהנושאים הנ"ל וכמובן בכל נושא אחר.

 

הדרכת הורים המשלבת ביקורי בית- לרוב, אין טוב ממראה עיניים. כאן אנו משלבים ביקור בבית המשפחה, תצפיות על ההתנהלות בבית- יחסי הורים וילדים, יחסי האחים כפי שמתרחשים בזמן אמת, יחד עם הדרכת הורים במרכז. לאחר ביקורי הבית יוזמנו ההורים לפגישות ייעוץ והכוונה במרכז על מנת לטפל בכל אותם נושאים בוערים המצריכים התערבות ובעיקר שינוי.

 

טיפולים דיאדיים- לעיתים האינטראקציה שלנו עם אחד מילדינו מלווה בקשיים ובמהמורות חוזרות ונשנות, קשיים שלא מאפיינים את היחסים עם הילדים האחרים ואינם נחווים כקשיים אצל ההורה האחר. הילד המסוים הזה מעורר בנו רגשות סוערים והקשר איתו נחווה כבעייתי ומתיש- אותו ואותנו. בטיפול הדיאדי הקשר בין ההורה לילד עומד במרכז הטיפול.

המטפל למעשה הינו גורם שלישי בפגישה והוא משמש כצופה משתתף היכול להגיב בזמן אמת לאינטראקציה המתרחשת לנגד עיניו. המטרה היא לאפשר להורה להתבונן, להקשיב ולהבין את ילדו בדרך אחרת ולאפשר הן לילד והן להורה הזדמנות לאינטראקציה שונה מזו שאליה התרגלו.

המטפל נפגש מדי שבוע עם הדיאדה אם-ילד או אב-ילד לסירוגין ובנוסף הוא פוגש את ההורים ללא הילד מדי חודש, על מנת לדון בפגישות ולהפיק מהן את המירב.

 
 
 
 
*שדות חובה
 
שלח