שאלונים - סופי.jpg
 

דף הבית >  גנים תקשורתיים

גנים תקשורתיים

 
גנים תקשורתיים לילדים בגילאי 7-3
 
העמותה לקידום למידה בחיפה מפעילה בשמונה גני תקשורת של משרד החינוך והרשות המקומית, את תכנית הטיפול הבריאותי המקדם אשר מפוקחת על ידי משרד הבריאות. גנים אלו מיועדים לילדים שאובחנו על הרצף האוטיסטי וזכאים על פי חוק לטיפול הבריאותי המקדם (טב"ם).
 
מתן הטיפול הבריאותי המקדם במסגרת הגן הוא חלק מהתפיסה ההוליסטית של הטיפול בילדים צעירים על רצף האוטיזם. מתן הטיפולים בתוך הגן ואיגום המשאבים ליצירת מעטפת חינוכית-טיפולית מיטבית עבור הילדים, תורמים ליצירת אינטגרציה מקצועית המשלבת את כל המערכות התומכות בילד ונשענים על התפיסה האקולוגית המתייחסת לילד באמצעות סביבות החיים השונות שלו.
 
הגנים התקשורתיים הם מסגרת חינוכית-טיפולית במסגרתם נבנית לילד תכנית טיפולית בשיתוף מלא עם הגננות, הצוות הטיפולי ובהיוועצות עם הוריו. תכנית הטיפול ההתפתחותית-אינטגרטיבית מתייחסת לכל תחומי ההתפתחות וההיבטים השונים של האוטיזם: התקשורתי, הקוגניטיבי, הרגשי, השפתי, הבין-אישי, הגופני והחברתי.
 
מודל העבודה בגנים התקשורתיים הינו מודל אינטגרטיבי הנקרא מודל התפתחותי- התנהגותי( ABA חלקי ), אשר נועד על מנת לייצר מסגרת התייחסותית קוהרנטית בין המדדים המנבאים הצלחה בטיפול באוטיזם (גיל אבחון, אינטנסיביות טיפולית, מעורבות הורים) לבין יישומם בתוך המסגרת גנית- חינוכית. המודל פועל בכוחות משותפים של צוות רב-תחומי הכולל רופאים, פסיכולוגים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים, מטפלים בהבעה ויצירה, מנתחי התנהגות, ומטפלים בשיטות ייעודיות/ בשיטת ABA.
 
גני התקשורת מלווים מקצועית על ידי מערך ההדרכה של מומחי תחום האוטיזם והגישות העדכניות מטעם העמותה , המרכז לקידום למידה בחיפה . הדרכת המטפלים במקצועות הבריאות מתוכננת ומיושמת תוך הקפדה על שיתופי פעולה ביניהם ועל תיאום התפיסות המקצועיות ואופני יישום הטיפול.
 
 
 
 
 
 
 
 
*שדות חובה
 
שלח