דף הבית >  אודות

אודות

 
אנו מאמינים במקצועיות טיפולית, במצוינות בשירות ושואפים להיות בית חם ותומך לילדים המתמודדים עם קשיי למידה ולמשפחותיהם. אנחנו מאמינים שלקות אינה מכשול אלא אתגר. כדי להתמודד עם אתגר זה הילד זקוק להכרה ביכולותיו, הבנה לקשייו ומתן כלים להתמודדות איתם, בין אם מדובר בקשיים לימודיים או אם מדובר בקשיים עם בני גילו במיומנויות חברתיות. עוד זקוק הילד לסביבה תומכת ובראשה תמיכה מהמשפחה ומהמחנכים.
המרכז נענה לכל הבאים בשעריו ומעניק הזדמנות לכל ילד: יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, בני עולים וותיקים, תוך מתן העדפה לילדים ממשפחות הנמצאות במצוקה כלכלית וחברתית.

חשיבות מיוחדת יש לאיתור הילדים בעלי לקויות הלמידה באוכלוסיות חלשות שאין להן נגישות לשירותים פרטיים. מחקרים עדכניים יוצרים קשר בין לקות למידה ובין נשירה ממערכת החינוך, ומשם קצרה הדרך להידרדרות לשולי החברה. ילד מטופל בזמן יעבור ממצב של תסכול וקשיים חברתיים למצב של תחושת יכולת, הישגים לימודיים משופרים ושילוב חברתי. השקעה מעטה יחסית בתלמיד המטופל במרכז חוסכת משאבים ציבוריים רבים בהמשך הדרך.
השקעה בילדים בעלי לקויות למידה ממשפחות הנמצאות במצוקה כלכלית וחברתית תאפשר להם לפרוץ את מעגל העוני ולגדול להיות חברים תורמים לחברה. התמיכה בילדים תיצור שינוי משמעותי לטובה בחייהם ובחיי משפחתם ותקדם בניית אוכלוסיה איכותית ומתפקדת בעיר.

אנחנו מציבים במרכז העשייה החינוכית את האדם השלם, הילד על כישוריו, משפחתו והגן או בית-הספר שבו הוא לומד. במרכז ימצא הילד סביבה בטוחה ומוגנת לצמיחה, לביטוי עצמי ולגילוי חוזקותיו.  המרכז לקידום למידה חיפה הינו המרכז המקצועי המוביל בחיפה בטיפול מקצועי בילדים בעלי לקויות למידה. המרכז פועל מאז שנת 1989, בתמיכת מערכת החינוך של עיריית חיפה, מוכר ע"י משרד החינוך המקצה תקני הוראה ומופעל על- ידי עמותה (ע.ר. 580148120) שבראשה עומד רו"ח שאול ד'אנג'לי.
מנכ"ל המרכז היא גב' ניצה טסלר, מומחית בעלת ותק רב שנים בניהול מוסדות בתחום החינוך המיוחד. יחד איתה פועל צוות רב-מקצועי מנוסה ומגוון.

מודל טיפול ייחודי רב-תחומי ורב-מערכתי

צוות המרכז לקידום למידה פיתח מודל טיפולי ייחודי הכולל את הילד בעל לקות הלמידה, הוריו, ומוריו. התלמיד מקבל תמיכה לימודית ורגשית ורוכש מיומנויות חברתיות, בעזרת צוות מומחים בהוראה מתקנת, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, ותרפיה באמצעות אומנויות.
ההורים זוכים לתמיכה והדרכה ע"י צוות של פסיכולוגים ומטפלים משפחתיים. סדנאות הדרכה להורים נערכות באופן קבוע. ההורים מקבלים את הכלים העדכניים ביותר המומלצים בשדה המחקר והטיפול שיאפשרו להם להבין ולתמוך בילדם בהתמודדותו עם לקויות הלמידה שלו בדרך שהינה ייחודית לו ולהם ומותאמת לייחודיות של כל עדה. גם הצוות החינוכי בביה"ס מקבל כלים לשילוב התלמיד בכתה.

בית חם ותומך בסביבה נעימה ומפרה

המרכז מהווה מקור לכוח לעוצמה עבור הילדים המטופלים בו. חשוב לנו מאד לשמור על סביבה נעימה, חמה ומחבקת אשר תומכת בילדים ובמשפחה כולה. כל אנשי המקצוע הוכשרו והוסמכו לעבודה עם ילדים ויודעים לבנות עם הילד יחסי אמון, להחדיר בו מוטיבציה ולהפוך את המפגשים למעניינים ומהנים.
חמישה סניפים מאפשרים גישה נוחה לתושבי חיפה והסביבה
למרכז לקידום למידה חמישה סניפים בחיפה ובקרית חיים המשרתים את ילדי הסביבה: חיפה, קריית חיים וקריית שמואל. מידי שנה מטופלים כ- 400 ילדי גן ותלמידי בתי הספר היסודיים, אשר הופנו ע"י מערכת החינוך העירונית עקב קשיי תפקוד חמורים ופער לימודי משמעותי ועוד מאות ילדים (מספר?) אשר מטופלים עצמאית דרך המסלול הפרטי.
מאז הקמתו ועד היום טיפל המרכז בלמעלה מ-8000 ילדים.
למרכז סניף ייחודי המהווה את המרכז המקצועי הראשון בארץ לטיפול בילדים דוברי ערבית בעלי לקויות למידה.
מקור לידע ולמומחיות בתחום
המרכז רואה את עצמו אחראי ומחויב לחלוק עם ציבור המחנכים בעיר את כלי הטיפול הייחודיים והאפקטיביים אשר פותחו ונוסו בהצלחה במרכז. המרכז מקיים ימי עיון לצוות החינוכי ולאנשי מקצוע תחת הכותרת: לקות למידה תיאוריה ומעשה. ימי העיון זוכים להד חיובי ולהשתתפות של מורים, גננות, מפקחים ופסיכולוגים מחיפה והצפון.
תוצאות מוכחות
ביותר מעשרים שנות פעילות, אנחנו שמחים וגאים לראות כיצד הילדים שהגיעו לטיפול במרכז הצליחו להתגבר על הקשיים, צמחו, התעצמו ומגשימים היום את חלומותיהם. אנחנו רואים ילדים שהצליחו להגיע לתעודת בגרות טובה, לתארים אקדמיים, להצלחה בתעסוקה, בחברה ובחייהם האישיים.
אין סיפוק גדול יותר.
 
 
 
 
*שדות חובה
 
שלח